fbpx
Ze Střelic

Ohlédnutí za Africkým dnem

První červnovou neděli se ve Střelicích v areálu firmy Haifa Design konal první ročník akce Africký den. Pořádaly jej organizace Bwindi Orphans a Bwindi Coffee ve spolupráci se sdružením Střeličník.

Po celý den čekala na návštěvníky výborná ugandská káva, netradiční občerstvení, africké suvenýry a mnoho atrakcí, aktivit a her pro děti. Program také obohatily přednášky o pražení kávy a o činnosti dobročinné organizace Bwindi Orphans.

Hned po zahájení prošlo branami areálu nemálo návštěvníků. V průběhu celého dne se jich na akci vystřídalo více než 200. Pro velký zájem a dobrou náladu jsme navzdory fyzikálním zákonům Africký den prodloužili o 2 hodiny.

Atrakce jako skákací hrad, pletení afrických copánků, fotokoutek, malování na obličej a další nebyly zpoplatněny. Bylo u nich však možné přispět na pomoc Africe, kterou Bwindi Orphans zprostředkovává. Za celý den se vybralo neuvěřitelných 13 198,- Kč. Děkujeme všem, kteří přispěli, všem, kteří nás poctili svou návštěvou a utvářeli úžasnou atmosféru, a v neposlední řadě všem, kteří se podíleli na organizaci akce. Těšíme se, že se na Africkém dni opět za rok setkáme.

Napiště Váš komentář