fbpx
Ze Střelic

0. ročník ochutnávky vína s posezením u cimbálu se vydařil

V sobotu 24. 11. 2018 proběhl ve velkém sále sokolovny ve Střelicích 0. ročník ochutnávky vína s posezením u cimbálu.

Po několika týdnech příprav, shánění vzorků a zařizování, se ve čtrnáct hodin mohly otevřít dveře sokolovny a první milovníci vína mohli začít ochutnávat. A že bylo z čeho vybírat. Police s vínem se prohýbaly pod tíhou více než dvou set vzorků bílých, červených a růžovích vín. Ochutnávku navštívilo zhruba osmdesát degustátorů, ze Střelic i z okolí. Atmosféra byla dotvořena cimbálovou muzikou Kyničan, kterou všichni přítomní chválili.

Rozlévali jsme jeden vzorek za druhým a celé odpoledne velmi příjemně uteklo. Od odcházejících hostů jsme dostávali pouze kladné ohlasy. Pro příští ročník se pokusíme dříve „zatopit“, rozdělit misky se sýrem a uzeninou a nabídnout nějakou dobrou kávu.

Při odchodu hosté mohli vína anonymně ohodnotit. Jako nejlepší bílé víno vybrali Hibernal (2017, pozdní sběr, suché) od Petra Bízy z Mutěnic a Müller – Thurgau (2018) od střelického vinaře Vojtěcha Fučíka. Mezi červenými hostům nejvíce chutnal Dornfelder (2016, pozdní sběr, suché) z Rajhradské klášterní. Mezi růžovými stejné množství hlasů obdržela vína Modrý Portugal rosé (2017, zemské, polosuché) od Ladislava Tesaříka z Mutěnic, dále Modrý Portugal rosé (2017, zemské, polosladké) z vinařství Malík a syn z Mutěnic a konečně Cabertnet Savignon rosé z vinařství Krist (2015, výběr z hroznů, sladké).

Na závěr patří poděkovat těm, bez kterých by se tato akce nemohla konat. Děkujeme obci Střelice za finanční podporu, Bwindi Coffee a Haifa design za vzorky pochutin a zapůjčení stolů, a především střelickým i přespolním vinařům, za bezplatné poskytnutí téměř 400 lahví vína. Poděkování patří i všem hostům. Budeme se na Vás těšit zase za rok.

Střeličník a celý pořadatelský tým
Foto: Pavel Jambor

Napiště Váš komentář