fbpx
Z okolí Ze Střelic

Úsekové měření

Obec Telnice, která podobně jako Střelice spadá pod MěÚ Šlapanice, v minulých dnech oficiálně spustila úsekové měření na území své obce. Úsek, kde měření probíhá, je dlouhý přibližně 900 metrů, prakticky od značky obce ke značce.

O agendu, tedy správu přestupků, se stará Městský úřad Šlapanice. U něj jsme si jako Střeličník vyžádali stanovisko, zda má jako úřad zájem rozhodovat o tom, jaké opatření na zklidnění dopravy případně obec Střelice zrealizuje. Závěrem je, že rada obce Šlapanice nemá zájem rozhodovat, zda ve Střelicích budou radary úsekové či stacionární nebo žádné. Rozhodnutí je čistě na radě obce či zastupitelstvu, které výdaj bude muset schválit. Jedinou podmínkou je, že technologie musí být kompatibilní s tou, kterou Šlapanice používají.

Za Střeličník vnímáme, že téma radarů v obci Střelice by mělo být významnou celospolečenskou debatou a bylo by dobré, aby jakékoliv další kroky, směřující k regulaci dopravy v obci, byly občanům správně vysvětleny.

Z úvodníku starosty obce z březnového zpravodaje víme, že projektová dokumentace na instalaci úsekového měření nebo radarů se zpracovává. Projektant vstoupil v jednání s policií ČR a odborem dopravy Městského úřadu Šlapanice, aby projednal místa pro jejich umístění a posléze je mohl zapracovat do projektu.

Budeme též prosazovat, aby byly zváženy další možnosti, jako jsou moderní přechody a místa pro přecházení, které na plynulost a bezpečnost dopravy bezpochyby mají vliv. Jakmile se dozvíme více informací, budeme vás opět informovat.

1 komentář

Napiště Váš komentář