fbpx
Informujeme Vás Rada obce

Glosa k 25. jednání rady obce Střelice z 11. 12. 2019

Pokračujeme v informování občanů a přinášíme vám glosu k 25. jednání rady obce Střelice, kterou sepsala Eva Bartoňová. Tentokráte se zaměřuje na bližší informace k bodům, které se v obci řeší dlouhodobě a často se nás ptáte na jejich stav.

  1. Rada se zatím nedohodla na provozu dětských hřisť v zimním období. Většina je pro uzamčení všech dětských hřišť v obci kvůli možnému zranění dětí a poškození prolézaček během mrazů. Podle mého názoru je možné hřiště, nebo aspoň některá, nechat otevřena, návstěvní řád musí být upraven a návštěvníci upozorněni na nebezpečí. Plastové prvky a celkový stav prolézaček bude rozhodně nutné po zimě zkontrolovat.
  2. Pokud vše půjde dle plánu, bude bankomat v provozu během ledna. Smlouva byla odsouhlasena, nutné úpravy ve vstupu do zdravotního střediska budou hotové nejpozději začátkem ledna.
  3. Projektant studie lokality ulice Školní stále nenašel čas k účasti na radě a doplňující informace k dopravní situaci neposkytl. Termín byl posunut na radu č.27.
  4. Rada zamítla náš návrh zveřejňování podkladů k zasedání zastupitelstva na webu obce.
  5. Návrh na úpravu střechy u zadní části hodpody U Nádraží bude projednávat zastupitelstvo. Celková částka bude vyšší jak 400 tis. Kč. Během bouracích prací bývalé kuželny byl zjištěn špatný stav krovů. Oprava by měla zvětšit salonek. Na tomto návrhu mi vadí, že netušíme kolik peněz si vyžádá rekonstrukce celého objektu. Proto si nejsem jistá, zda se opravy budovy vyplatí.
  6. Ve Vršovicích byl volně se pohybujícím velkým psem usmrcen druhý pes před očima majitelky a ostatních obyvatelů. Stížnost na toto jednání podalo několik rodin a pan starosta vše předal pověřené obci Šlapanice. Žádá razantní řešení a navrhuje odebrat psa majiteli.
  7. Pan starosta informoval o dokončeném bezbarierovém přístupu do obecní knihovny. 
  8. Četa odstranila dělící plot a rozvezla kačírek k prolézačkám na hřišti u zdravotního střediska. Čekáme ještě na jeho srovnání, které zatím hotové není.

Jedná se o neoficiální komentář zapsaný radní Evou Bartoňovou. Oficiální zápisy najdete na stránkách obce Střelice. 

Napiště Váš komentář