fbpx
Z okolí

1. veřejné projednání výstupů dotazníkových šetření a návrhů aktivit MAS Bobrava na období 2021–2027

Včera (12.4.2021) proběhlo 1. veřejné projednání výstupů dotazníkových šetření a návrhů aktivit MAS Bobrava na období 2021–2027. Na Zoom konferenci, kde byli jak zástupci obcí, tak veřejnosti, se představovala hlavně témata potenciálních projektů, které by MAS Bobrava v dalším období podporoval. V průběhu prezentace se o jednotlivých kapitolách on-line hlasovalo a účastníci tak mohli vždy vybrat 2 hlavní témata, která podporují.  

Z včerejší prezentace přinášíme i 2 informace, které se nepřímo týkají obce Střelice. První, ohledně plánovaných oprav mostů na Bobravě. Nejméně dva z nich jsou v havarijním stavu a starostové Ostopovic a zástupci Ořechova zde informovali přítomné, že pro oba mosty se již intenzivně řeší možnosti opravy, což je dobrá zpráva.

Dále pan starosta Ostopovic na dotaz informoval přítomné, že v přípravě je také cyklostezka ve směrech Střelice – Troubsko a Střelice – Ostopovice. Zmínil, že Troubsko řeší ještě potřebné výkupy pozemků, Ostopovice mají téměř hotovo – chybí snad 2 až 3 pozemky a ze strany Střelic by snad mělo být připraveno komplet. Věříme tedy, že i tento projekt se za spolupráce obcí a třeba s podporou dotací ze strany MAS Bobrava, v následujícím období zrealizuje.

Dnes se bude prezentace opakovat, opět ve formě otevřené Zoom konference a pokud máte prostor, doporučujeme Vám se zúčastnit a třeba položit vlastní dotaz. Koná se od 14 hodin a návod, jak se zúčastnit, najdete na stránkách MAS Bobrava. Odkaz dáváme do komentářů. Prezentaci mají hezky připravenou a zástupci MAS Bobrava, vč. zúčastněných zástupců jednotlivých obcí, ihned reagovali na položené dotazy k plánovaným projektům.

Veřejná projednání

Napiště Váš komentář