fbpx
Informujeme Vás Ze Střelic

Výsadba zeleně na ulici Ant. Smutného a Tetčická

Před koncem roku se podařilo téměř dokončit projekt, ze kterého máme velkou radost. Došlo k osázení zelených pásů podél ulic Ant. Smutného a Tetčická.

Realizace proběhla na základě dříve připravených projektů, které koordinovala radní Eva Bartoňová.
.
Původně měla být výsadba dokončena do konce listopadu, ale stromy nebyly skladem a firma neměla zaměstnancem kvůli covidu.
.
Na ulici Tetčická jsou osázeny nižší kvetoucí druhy, které dobře snášejí slunce i sucho ( vajgélie květnatá, tavolník japonský, mochna křovitá). Další tři větší druhy naopak vytvoří solitérní výsadbu na konci ulice ( pustoryl panenský, kolkvicie krásná, šeřík obecný). Brzy kvetoucí narcisy pak doplní výsadbu v travnatých plochách, které už jsou u chodníků založeny.
.
Při výběru druhů rostlin kladl architekt důraz na jejich nenáročnost a jednoduchost údržby.
.
Na ulici Ant. Smutného jsou pak osázeny stromy druhu javor babyka ´Lienco´ a lípa stříbrná ´Brabant´ budou mít zapěstovanou korunu ve výšce 220, obvod kmene 12-14 cm. Ozelenění ulice je doplněno výsadbami keřů – mochna křovitá. Lemovat by měly celou ulici. Druhové zastoupení navržených rostlin je odvislé od charakteru prostředí, jejich nenáročnosti a jednoduchosti údržby. U přechodu pro chodce (u sokolovny) byly osázeny kvetoucí záhony trvalek- levandule lékařská a růže půdokryvná. Ve stínu sokolovny jsou pak osázeny hortenzie.
.
Celkové náklady jsou u obou projektů včetně následné péče a údržby (zálivka, vypletí) po dobu dvou let a činí 724 tis. bez DPH. Byly schváleny na 13. jednání zastupitelstva v září 2021 a my všem zastupitelům dodatečně děkujeme za podporu.
.
V plánu máme nechat vypracovat návrh na osazení keříků a trvalek na Ant. Smutného, pokračováním podél opravených chodníků. Rada obce to předběžně odsouhlasila a v rozpočtu na příští rok je na další projekty zeleně vyčleněno 300 tis. Kč.

Napiště Váš komentář