fbpx
Glosy aktuálních témat Rada obce

Autobusové přístřešky – jednání rady obce Střelice

Během jednání rady č.77 ve středu 27. dubna jsem se jen vrátila ke starším bodům, na kterých jsme se s ostatními již dříve shodli.

1️⃣ Poptala jsem se například na opravu venkovní kanalizace u základní školy. Loni se nepodařilo tuto akci uskutečnit, rekonstrukce původního potrubí však byla přislíbena na letošní letní prázdniny. Pan místostarosta nás informoval o plánovaných kamerových zkouškách a potvrdil, že obec s opravou počítá a potřebné kroky už plánuje.
 
2️⃣ Na základě schváleného rozpočtu pro letošní rok a po vzájemné dohodě jsme měli v tomto roce poptávat a vybírat autobusové přístřešky do obce. Koncem září se konají komunální volby. Proto jsem znovu žádala, abychom připravili výběrové řízení tak, aby již červnové zastupitelstvo mohlo schválit finální nabídku. Na radě bylo dohodnuto, že se výběrové řízení v následujících dnech připraví tak, abymohlo být poté vyvěšeno na úřední desce.
 
3️⃣ Upozornila jsem také opět na stále chybějící lavičky u bývalého obchodního domu Satov. Obě dřívější lavičky byly postupně odstraněny na žádost okolních obyvatel. Na radě bylo však hned vzápětí projednáno a odsouhlaseno, že budou nahrazeny. Pan starosta sice uvedl, že již obec žádnou volnou lavičku k isntalaci nemá, ale že nejméně jednu obec pořídí. Starší lidé při čekání na pojízdnou prodejnu posedávají na betonových květináčích.
 
Obrázek je ilustrativní.
.
Pozn. Nejedná se o oficiální zápis, ale glosu psanou volnou formou radní Evou Bartoňovou. Oficiální zápisy najdete na stránce obce Střelice.

Napiště Váš komentář