fbpx
Glosy aktuálních témat Rada obce

Parkoviště pro potřeby koupaliště – jednání rady obce Střelice

Letní prázdiny jsou ve své druhé půlce a rada se během nich sešla pouze na konci července (27.7.).

Bohužel jsem se jednání nemohla ze zdravotních důvodů účastnit a tak budu na další radě 17.8. spíše navazovat na body z dřívějška. Poslední oficiální zápis, který najdete na webu obce, bych jen krátce doplnila o tyto detaily.
.
1️⃣ Na radě jsme po delší době mluvili o parkovišti pro potřeby koupaliště, respektive dopravním propojení s lokalitou Rybníčky a o navrhované komunikaci v lokalitě nad hřištěm. Z mého pohledu je vhodnější vybudovat centrální parkoviště v prostoru u zdravotního střediska, které by na dva měsíce v roce tuto funkci splňovalo a v dalších měsících řešil potřebu parkování pro další akce, které se zde konají (fotbalové zápasy, Sokolské akce, plesy, třídní schůzky, aj.). Toto bych neodkládala a řešila současně s uvažovanou výstavbou obchodu v této lokalitě.

.
Obecně vzato bych prostor mezi koupalištěm a fotbalovým hřištěm věnovala spíše chodcům, cyklistům a kočárkům. Zpevněné chodníky jsou v této lokalitě rozhodně potřeba. Uvidíme, co projektant navrhne. Proto jsem s návrhem zřídit nové parkoviště v této lokalitě v minulosti nesouhlasila. Byť vnímám, že najít řešení je nutné, i proto, aby skončilo parkování aut na hlavní komunikaci, které je pro všechny velmi nepříjemné.
 
2️⃣ Již dříve jsem radě předala podnět z řad občanů, osázet rohový pozemek u nám. Svobody a Na hrázi, téměř naproti květinářství, novými stromy, keři nebo trvalkami. Radní souhlasili, a proto jsem oslovila majitele největší části tohoto pozemku (Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových) a získala jeho stanovisko. Informovala jsem radu obce o jednání s ředitelem odboru Hospodaření s majetkem státu. Úřad právě provádí revizi majetku a pozemky, kudy vedou chodníky a podobně postupně převádí na obce. Naopak některé draží, prodává. Revize bude dokončena začátkem příštího roku a na radě jsme se shodli, že pan starosta napíše žádost o převod či odkup této parceli. K výsadbě zeleně jsme tedy souhlas majitele pozemku z těchto důvodů zatím nedostali. Ale věřím, že se to postupně vyřeší a k realizaci projektu posléze dojde.
 
Pozn. Nejedná se o oficiální zápis (ty najdete na stránkách obce Střelice), ale volnou glosu radní Evy Bartoňové.

Napiště Váš komentář