fbpx
Glosy aktuálních témat Rada obce

Autobusové přístřešky – jednání rady obce Střelice

Rada se sešla 17.8. 2022 a kromě oficiálních bodů, které budou zveřejněny v zápise na stránkách obce, doplním ve své glose některé detaily.

Bohužel jsem se jednání nemohla ze zdravotních důvodů účastnit a tak budu na další radě 17.8. spíše navazovat na body z dřívějška. Poslední oficiální zápis, který najdete na webu obce, bych jen krátce doplnila o tyto detaily.
.
1️⃣ Ptala jsem se na otevření přechodu pro chodce na ulici Tetčická k železniční lávce, ideálně před začátkem školního roku. Stav je takový, že ještě probíhají opravné práce na chodníku a opěrné zdi, ale firma by ale měla dokončit všechno do 31.8. a cestující by měli mít přechod zase přístupný.
 
2️⃣ Žádala jsem marně, aby zahradnická firma mimořádně zalila loni vysázené keříky kolem ulice Tetčické a části Ant. Smutného. Závěr rady obce je ten, že na podzim budou poškozené rostliny nahrazeny novými. Některé už jsou teď suché úplně, některé mohl zachránit víkendový déšť. Uvidíme.
3️⃣ Na radě jsme pro toto volební období uzavřeli otázku nákupu autobusových přístřešků – nebudou pořízeny. Bohužel vedení obce dospělo až v červenci k závěru, že je možné nainstalovat jen 3 z celkových 8 kusů (jak jsem vlastně před dvěma lety i navrhovala, protože ostatní chodníky nebo prostranství kolem zastávky není pro rekonstrukci nachystané).
.
Cena je dnes mnohem vyšší (dle nezávazné kalkulace navýšení z 350 tis. na více než 650 tis. Kč) a v podstatě už ani není prostor pro vypsání řádného výběrového řízení. Proto je tento záměr odložen. Byla bych ráda, kdybychom podobné jednoduché projekty stále neodkládali a tím je prodražovali. Doufám, že v dalším období bude lepší shoda a snaha, podobné věci posouvat a dokončovat.
.
4️⃣ Společnost Keeo design prezentovala na radě doplněnou studii prodejny s parkovacím domem, který by mohl stát vedle zdravotního střediska. Detaily se veřejnost dozví při veřejném projednávání začátkem září. Během setkání budou moci občané osobně vznášet podněty a komentovat navržené řešení. Architekti dostali několik faktických připomínek od občanů už k první studii lokality ulice Školní a jimi se také zabývali.
.
Termín veřejné prezentace byl předběžně stanovený na 7.9.2022, od 16:30 hodin. Konat se bude v sále obecního úřadu. Navrhovala jsem, aby prezentace byla přenášena online a nebo nahrána pro pozdější shlédnutí, ale rada obce byla proti. Studie v grafické podobě bude později alespoň zveřejněna na webu obce k nahlédnutí.
Bude pak na novém zastupitelstvu, aby případně s touto studií dále pracovalo.
.
PS: Z mého pohledu by obec měla co nejdříve realizovat alespoň některé kroky, které by mohly pomoci ranní a odpolední dopravě, která je v tomto místě kritická. Tedy, připravit vstup do školy přes lesopark, vybudovat zde lavičky a zvážit přesunutí dětského hřiště.
.
Pozn. Sepsala Eva Bartoňová. Nejedná se o oficální zápis. Ten najdete vždy na stránkách obce Střelice.

Napiště Váš komentář