fbpx
Glosy aktuálních témat Rada obce

Dům služeb, protihluková stěna – jednání rady obce Střelice

Rada se sešla 31.8.2022 a na programu bylo jen několik bodů. Další rada se sejde až v týdnu po volbách, které se konají 23.-24. září 2022. Oficiální zápis brzy naleznete na webových stránkách obce Střelice, naši glosu najdete níže. Sepsala ji Eva Bartoňová.

1️⃣ V zápise se dočteme, že nájemník z domu služeb upozorňuje vedení obce na špatný stav budovy. Zdivo je vlhké a objevila se tam plíseň. K tomu musím dodat, že na toto téma – na nevyhovující stav obecních budov – naši členové upozorňovali opakovaně i ve stavební komisi. Na jejich popud proběhly kontroly v jednotlivých obecních budovách – např. v ZŠ, domě služeb, apod. Žádný plán oprav nebo investic ale obec nevypracovala. Bohužel tak tato práce přišla zatím vniveč.
Budoucí vedení obce se tímto problémem bude muset intenzivně zabývat.
 
2️⃣ Pak jsem se jen ptala, jestli má pan starosta nějaké bližší informace k případnému vybudování nového plotu nebo protihlukové zdi v místech u přejezdu, kde jsou provozovány stavebniny. Lidé z nejbližšího okolí v ulici Ant. Smutného si stěžují na větší hluk od železnice. Zatím nám také nejsou známy plány, které má budoucí majitel tohoto areálu.
3️⃣ Na jaře příštího roku by snad měla začít další etapa elektrifikace železnice do Zastávky, dokončení prací je plánovano na rok 2024. Zavedení elekrických příměstkých vlaků by pak mělo snížit hlukovou zátěž. Zatím takto mluví Správa železnice, uvidíme zda se plány nezmění. 
.
Pozn. Sepsala Eva Bartoňová. Nejedná se o oficální zápis. Ten najdete vždy na stránkách obce Střelice.

Napiště Váš komentář