fbpx
Období 2022-2026 Zastupitelstvo

Výsledky voleb starosty, místostarosty a rady obce Střelice

Starostou obce Střelice byl na 1. zastupitelstvu obce zvolen Jiří Vašulín, navržený kandidujícím subjektem KDU-ČSL a nestraníci. Ve volbě neměl protikandidáta a podpořili jej všichni zastupitelé.

Místostarostou obce byl počtem 10 hlasů zvolen Josef Tichý, navržený Sdružením nezávislých kandidátů, který ve volbě porazil Mgr. Evu Bartoňovou (4 hlasy). Tu navrhovalo naše Sdružení občanů Střeličník. Přestože jsme získali ve volbách druhý největší počet hlasů, a naše kandidátka Eva Bartoňová významný počet těch preferenčních, zastupitelé touto volbou stvrdili pokračování osvědčené spolupráce KDU-ČSL a Nezávislých. Sdružení občanů Střeličník tak nebude mít v nadcházející 4 letech v přímém vedení obce svého zástupce.

Do rady obce byli zvoleni Ing. Alois Liška a Mgr. Petra Zoubková (KDU-ČSL), kteří získali 15 hlasů. Třetím radním byl zvolen Mgr. Ing. David Dvořák (STAN), který získal 11 hlasů. Kandidát Sdružení občanů Střeličník Radim Brener ve volbě do rady obce získal 4 hlasy a zvolen nebyl. Zástupci Sdružení občanů Střeličník tak míří do opozice.

▶️ Starosta obce: Jiří Vašulín (KDU-ČSL)
▶️ Místostarosta obce: Josef Tichý (Nezávislí)
▶️ Radní obce: Ing. Alois Liška, Mgr. Petra Zoubková (KDU-ČSL), Mgr. Ing. David Dvořák (STAN).

Napiště Váš komentář