fbpx
Naše vlastní akce

3. ročník ochutnávky vína se vydařil

V sobotu 12. listopadu 2022 proběhl v sále Sokolovny již 3. ročník Ochutnávky vína s posezením u cimbálu. Téměř 200 návštěvníků degustovalo z více než 300 vzorků z širokého okolí i zahraničí, k poslechu hrála Cimbálová muzika Kyničan a k chuti přišly vhod uzeniny z Řeznictví a uzenářství Kratinovi (Moravany).

Novinkou letošního ročníku byl sladký koutek pod taktovkou Petry B., Edity K., Zuzany O. a Pavly S., který kladně hodnotili návštěvníci z řad dětí i dospělých.Pravidelným návštěvníkem naší akce je i degustátor, který navštěvuje podobné akce po celé republice a jsme rádi, že tu naši považuje za jednu s největší pestrostí vzorků vín, která se v Česku v této kategorii konají – návštěvníci mohli ochutnat vzorky od více než stovky vinařů.

Ze Střelic od pana V. Fučíka, V. Práta, V. Sklenáře, z Popůvek od pana R. Böhma, z Ořechova pak od pana J. Urbana, P. Horkého, J. Sobotky, P. Smištíka a M. Buchníčka. Z vyhlášených a oceněných vinařství byli k dispozici vzorky z Vinařství Mikrosvín Mikulov a.s., Vinařství Volařík, VICAN rodinné vinařství, (vše Mikulov), dále pak Vinařství Krist (Milotice), Vinařství BALOUN (Velké Pavlovice), Vinice Hnanice, Vinařství Obelisk (Valtice), B\V vinařství a.s. (Ratíškovice), Rajhradské klášterní, Vinařství Herůfek (Zaječí), od kolektivu vinařů z Mutenic, či @RAF (Horné Orašany, SK).

Návštěvníci pak při odchodu ocenili tato vína jako nejlepší ve své kategorii:

➡️ Bílé víno: Rulandské šedé, kabinetní, r. 2020 (Vinařství Stanislav Mádl-Velké Bílovice)
➡️ Červené víno: Cabernet Sauvignon, výběr z hroznů, r. 2019, (Vinařství Mikrosvín Mikulov a.s.)
➡️ Rosé víno: Chorvát, r. 2022 (Líčeník Miloš, Týnec)
➡️ Ostatní víno: Pavla (Pá+VR), r. 2021 (Radek Böhm, Veselka)

Za podporu konání akce děkujeme Vína z Moravy a vína z Čech (Vinařský fond České republiky), dále Řeznictví a uzenářství Kratinovi (Moravany u Brna), Haifa Design, a.s. (Střelice) a pekárně HAPEK (Kyjov). V neposlední řadě i všem vinařům či podporovatelům, kteří nám přispěli svými vzorky a nebo nám lahve díky svým kontaktům obstarali. Moc děkujeme!Těšíme se s Vámi na viděnou zase za rok, tentokráte v sobotu 4. listopadu 2023.

Napiště Váš komentář