fbpx
Informujeme Vás Ze Střelic

Vloupání a krádeže movitého majetku ze zahrad – Prevence

Zastupitel Střeličníku Jan Pernikář přednesl na 2. jednání zastupitelstva obce dne 19. prosince 2022 podnět, zda by se obec mohla zasadit o zvýšení bezpečnosti ve Střelicích. Zmínil to v souvislosti se zvyšujícím se množstvím vloupání a krádeží movitého majetku ze zahrad, rodinných domů a bytovek nebo poškozování automobilů (např. navrtáním nádrží na pohonné hmoty). Situace se zhoršuje nejen ve Střelicích, ale i v okolních obcích, což potvrdilo i Obvodního oddělení Policie Rosice na základě zvýšeného počtu hlášení občanů.
.
Chtěli bychom apelovat na spoluobčany, aby se neobávali a nahlašovali Policii ČR i menší, zdánlivě nevýznamné události s relativně malou způsobenou škodou. Těchto „drobných“ krádeží, kdy jsou odcizeny ze zahrad různé kabely či stavební materiál, palety apod., které zloději mohou jednoduše prodat do sběrných surovin, zastaváren či různých výkupen, může být poměrně velké množství. I ty však mohou pomoci Policii ČR přispět jednak k objasnění této trestné činnosti a dopadení pachatelů, jednotlivců či organizovaných skupin, ale hlavně k efektivnímu předcházení a prevenci tohoto typu kriminální činnosti.
.
V rámci prevence a na základě naší komunikace, nabídlo Obvodního oddělení Policie Rosice všem spoluobčanům pomoc formou přednášky a diskuze, která by se měla konat koncem února v zasedací místnosti obecního úřadu. Zde by se všichni zájemci mohli dozvědět o technikách, které zloději používají při vloupání, ale i o tom, jak jim efektivně předcházet nebo jak reagovat při setkání se zloději.
.
Obec Střelice konání této akce podporuje a pozvánka by měla být brzy zveřejněna prostřednictvím obecních komunikačních kanálů. Věříme, že mezi občany obce o ni bude zájem.
.
Pozn. Obrázek je ilustrativní.
 

Napiště Váš komentář