fbpx
Informujeme Vás Rady a návody Ze Střelic

Zapojte se do participativního rozpočtu obce a ovlivněte budoucnost svého okolí!

Střeličáci, dnes bychom s Vámi chtěli sdílet skvělou příležitost, jak se aktivně zapojit do řízení naší obce. Participativní rozpočet je projekt, který umožňuje obyvatelům naší obce rozhodnout o tom, jak budou využity části veřejných prostředků.
.
Vaše nápady a návrhy jsou velmi důležité pro nás všechny a participativní rozpočet vám umožní mít přímý vliv na to, jak se naše obec bude rozvíjet a kam bude směřovat část finančních prostředků. 
.
Pro tento rok je výše
finančního limitu pro jeden projekt do 150 tis Kč. Celková výše částky pro participativní rozpočet je 300 tis Kč. Přihlášení Vaše projektu musí proběhnout do 31.3.2023 pomocí formuláře, který naleznete zde.
.
Jaký je harmonogram?
V dubnu 2023 proběhne schvalování nebo zamítání návrhu a jejich veřejná prezentace. U projektu bude kontrolována formální správnost a možnost realizace bude případně konzultována s příslušnými výbory a komisemi. Následně v květnu proběhne veřejné hlasování. Začátkem června 2023 budou zveřejněny výsledky a do konce roku 2023 budou vítězné projekty realizovány.
.
Které projekty se budou realizovat?
Projekty se seřadí podle počtu hlasů v hlasování a budou realizovány ty, které se postupně od nejlepšího vejdou do limitu 300 tis Kč. Tzn. minimálně by se měly realizovat 2 projekty (2 x 150 tis Kč), ale v případě menších projektů, se jich do limitu realizuje více.
.
Takže neváhejte a zapojte se! Přihlaste své nápady do participativního rozpočtu a pomozte vytvořit lepší obec pro nás všechny.
.
Pojďte být součástí pozitivních změn!
.
.
Informace na ohledně participativního rozpoštu na webu obce:
https://www.streliceubrna.cz/participativni-rozpocet/ds-1163/p1=10658

 

Napiště Váš komentář