fbpx

Představení: Martin Klíma

David Otoupalík

Mobil: 732 377 354. E-mail: Klima.Martin@seznam.cz.  Bydliště: Střelice.

Narodil jsem se léta Páně devatenáctistéhoosmdesátéhosedmého. Jsem z Náměště nad Oslavou, z Moravy, České republiky, Evropy, planety Země, Sluneční soustavy, Mléčné dráhy a Místních galaktických kup a nadkup. I když se toto označení příliš nenosí, na všech úrovních jsem patriotem a mám zájem na tom, aby vzkvétaly. Snažím se proto, v rámci mých možností, přiložit ruku k dílu.

Jsem manžel a otec. Pracuji jako inženýr-tester ve vývoji. Mám elektrotechnické vzdělání. Nejvyšší příčky jsem dosáhl v roce 2015, kdy jsem v oboru Mikroelektronika technologie obhájil disertační práci a získal titul doktor (Ph.D.). Ve volném čase se ale zajímám také o další obory jako je kvantová fyzika, astronomie, sociologie, psychologie, ekologie a politika.

Mezi mé koníčky patří turistika – pěší, cyklistická i vodní; a hudba. Působím ve dvou kapelách, pro které skládám písničky a píšu texty. Snažím se také komentovat společenské dění na svém blogu. A v neposlední řadě je to Střeličník a jeho různorodé aktivity.

Jak jsem uvedl výše, snažím se zasloužit o to, aby to vzkvétalo tam, kde žiju. V Náměšti jsme s přáteli založili zapsaný spolek Kulna, který pořádal koncerty a autorská čtení náměšťských autorů. Angažoval jsem se v aktivitách proti zatopení údolí Oslavy, kde se nachází přírodní rezervace. Podporoval jsem demonstrace proti zavedení školného na vysokých školách a další.

Ve Střelicích jsem organizoval petiční akci za výsadbu stromů na dětském hřišti u sokolovny, které obec přijala a stromy vysadila. A dále jsem pořádal pálení čarodějnice pro děti v rámci skupiny  Rodiče – Střelice u Brna (dříve PifPaf), které má našlápnuto, aby se z něj stala tradice.

V této skupině jsem byl také uveden do problematiky přechodů v obci, které mi ve Střelicích chyběly a stále chybí. Tehdy jsem se rozhodl vstoupit do komunální politiky. Moje první úvahy byly kandidovat za Českou pirátskou stranu, se kterou jako liberální demokrat s nádechem technokrata sympatizuji a kde jsem požádal o členství.

Nakonec se ale moje cesty vydaly jiným směrem, neboť jsem se seznámil s novými lidmi ve Střelicích a rozhodli jsme se spolupracovat bez hlavičky politické strany. Postupně jsme si dali jméno Střeličník a nakonec jsme založili stejnojmenné sdružení občanů, zapsaný spolek. Díky podpoře místních občanů jsme se rozhodli kandidovat do zastupitelstva.

Velmi si vážím toho, že se naší kandidátce ve volbách dostalo podpory občanů Střelic, a já jsem dostal příležitost měnit svět k lepšímu jako zastupitel. Rovněž mě velice těší, že se přízně občanů dostává také kulturním akcím Střeličníku, na kterých se někdy více, někdy méně podílím.

Na závěr malá prosba. Prosím, řekněte mi, kdybych začal scházet z cesty a přestal k rolím, které jste mi svěřili, přistupovat zodpovědně nebo přestal držet slovo. Děkuji.